Mapa

Znajdź nas na facebooku

Kim jesteśmy?

Radę Uczelnianą Zrzeszenia Studentów Polskich na Uniwersytecie Warszawskim tworzy grono przyjaciół. Oficjalny statut organizacji określa Nas jako "Obywateli RP - studentów szkoły wyższej, którzy złożą w przedstawicielstwie uczelnianym deklarację wstąpienia". My jednak uważamy, że działalność w RU wymaga pewnych skłonności masochistycznych.
Zrzeszamy się w celu obrony naszych wspólnych interesów oraz realizacji naszych potrzeb i ambicji. Jako młodzi ludzie mamy wiele wspólnych spraw i problemów związanych z formą i treścią naszej edukacji, naszą sytuacją socjalną, możliwościami zatrudnienia, które otwierają się po ukończeniu studiów. Wierzymy, że razem możemy te problemy rozwiązać. Szanujemy odmienne poglądy i prawo każdego do zachowania własnej tożsamości. W naszych działaniach kierujemy się ideami wolności, demokracji, tolerancji i zasadą poszanowania prawa.

Skąd wzięliśmy się na Uniwersytecie?

Na Uniwersytecie pojawiliśmy się w 1950 roku jako alternatywa akademicka dla Związku Młodzieży Polskiej. W tym czasie Zrzeszenie miało charakter organizacji korporacyjnej. Po wydarzeniach marcowych 1968 roku zapadła decyzja o likwidacji ZSP. Następnie przekształcono nas w Socjalistyczny Związek Studentów Polskich (SZSP). W roku 1982 została reaktywowana ZSP, odzyskując swój korporacyjny charakter. Do końca lat 80. XX wieku staraliśmy się być grupą studentów, którzy chcieli zmieniać Uniwersytet na lepsze. Nie zawsze jednak powodzenie zależało od nas samych. Od 1989 roku przechodziliśmy bardzo duży kryzys kadrowy, musieliśmy konkurować z innymi korporacjami studenckimi. Dalej działaliśmy prężnie aż do 2006 roku. Wtedy w naszej działalności nastąpiła przerwa, która trwała 6 lat. W 2012 roku zwarta i gotowa do działania grupa młodych ludzi reaktywowała ZSP na Uniwersytecie Warszawskim. Od tego czasu jesteśmy coraz bardziej widoczni na UW.

Jak działamy?

Członkowie i sympatycy ZSP UW spotykają się wspólnie raz w tygodniu na spotkaniach, podczas których obmyślamy, co by tu jeszcze zmalować na Uniwersytecie. Wspólnymi siłami realizujemy ciekawe projekty, tworzymy nowe koncepcje. Każdy pomysł "głęboko" analizujemy. Uważamy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Każdy pomysł jest dobry i wartościowy! Raz w miesiącu zwołujemy Radę Uczelnianą ZSP UW podczas, której uzgadniamy najważniejsze rzeczy dot. spraw organizacyjnych. Raz do roku odbywa się Konferencja Uczelniana w trakcie której podsumowujemy bieżący rok akademicki i wybieramy nowe władze. ZSP UW ma nad sobą Radę Okręgową i tam również wpadamy, żeby realizować wraz z Naszymi przyjaciółmi z SGH i Politechniki Warszawskiej projekty ogólnokrajowe.

Jak wstąpić? To proste!

Zrzeszenie Studentów Polskich to organizacja dla Ciebie. Skąd to wiemy? Naszym celem jest Uniwersytet Warszawski przyjazny dla każdego studenta, szanujący jego prawa i dający mu szansę maksymalnego rozwoju. Do tego szalone pomysły i długie wspólne wieczorne burze mózgów, które bez wątpienia zawsze są mile wspominane.

Jeśli chcesz działać z nami, możesz zamailować do nas na albo przedzwonić na podany numer. Możesz także przyjść do Nas. Nasza siedziba znajduje się przy Nowym Świecie 69 w pok. 36 na IV piętrze. Po pierwszym spotkaniu, będziesz chciał wrócić, wiemy to! Po pewnym czasie, gdy zapragniesz pełnoprawnie do Nas dołączyć Rada Uczelniana oficjalnie mianuje Cię członkiem ZSP UW - wtedy dostaniesz legitymację członkowską. Członkostwo w ZSP to działalność społeczna i akademicka, to procentuje przy staraniu się o stypendium, przyjęcie na doktorat czy u pracodawcy. Nasza legitymacja to także zniżki do kina, teatru i klubów. Możesz też być Naszym sympatykiem, pomagać Nam działać. Jeśli jesteś studentem lub absolwentem UW, jeśli nie masz więcej niż 30 lat to Przyjdź i Zrealizuj Swoje Pomysły!

PROJEKTY

Fama - odbywający się od 1965 roku największy festiwal akademickiego teatru, muzyki i kabaretu.

Primus Inter Pares - coroczny, ogólnopolski konkurs mający na celu wyłonienie talentów na polskich uczelniach wyższych.

Akcja "Nakrętka" - zbierając plastikowe nakrętki, zasilamy subkonto fundacji na drogie leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

Bookcrossing na UW - idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Debata - Studenci mają miliony pytań. Na tapetę bierzemy znane osoby. Gościli u nas Grzegorz Kołodko i Waldemar Kuczyński. Chcemy rozmawiać o nas, o tym co nas interesuje, o naszych planach, w jak najbardziej szerokim gronie.

I inne...

SPOTKANIA

- W roku akademickim 2013/2014 spotykamy się w każdy wtorek o 18:30.

- Dyżury w siedzibie odbywają się we czwartki o 9:45.

KONTAKT

Zrzeszenie Studentów Polskich Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Nowy Świat 69,p.36, IV piętro
00-927 Warszawa
Telefon: 535-163-109
E-mail:

Jesteśmy na facebooku: https://www.facebook.com/zspuw

Strona Głowna
Dołącz do nas!
Zrealizuj swoje pomysły!